TEAK OIL Powiększ

TEAK OIL

AQUAMARINE

Nowy

Olej tekowy TEAK OIL to mieszanina specjalnych olejów roślinnych oraz rozcieńczalników dająca szybkoschnący, bezbarwny, wysokiej jakości olej do stosowania na powierzchniach zewnętrznych. Olej tekowy tradycyjnie stosowany jest do ochrony i pielęgnacji drewna tekowego, może być jednak z powodzeniem używany do prawie wszystkich gatunków.

Więcej szczegółów

  • 0,8 l

75,00 zł

Brakuje 400,00 zł do darmowej wysyłki.

Naniesiony na drewno olej tekowy chroni i nasyca je, dając jednocześnie jedwabny połysk.

Cechy

Bardzo łatwa aplikacja

Zostawia jedwabisty połysk

Doskonale zabezpiecza drewno na długi czas

Dane techniczne

Opis Olej teakowy
Powierzchnia Drewno
Kolor Bezbarwny
Wykończenie Mat
Wydajność Do 16 m2/l w zależności od gatunku drewna i sposobu nanoszenia

Aplikacja

Nanosić cienkimi warstwami (pędzlem/szmatką). Nadmiar oleju na bieżąco należy wycierać szmatką. Najlepsze efekty osiąga się jeżeli olej jest „wcierany” w drewno. Należy pamiętać, że ideą olejowania drewna jest nasączenie drewna olejem, a nie jak w przypadku lakierowania stworzenie „warstwy” ochronnej na powierzchni.

Częstym błędem jest pozostawianie „warstwy” na powierzchni drewna, która później w wyniku działania słońca nieładnie się utlenienia, widoczne stają się ciemne plamy utlenionego oleju (bardzo trudno jest „usunąć” taką skorupę).

Do usuwania starych powłok polecamy środki chemiczne np. TEAK CLEAN. Ich aplikacja jest łatwa, pozwala zaoszczędzić czas.

Do pobrania

Karta techniczna
Zamknij komunikat

Korzystanie z naszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności